תגיות

, , ,

טֶד בּוֹדִין, נער הזהב של העיירה וַיינֶט שבטקסס וראש העיר שלה, עומד להתחתן עם לוסי יוריק, בתה של נשיאת ארצות הברית לשעבר. מג, חברתה הטובה של לוסי ו"ציפור חופשייה", מגיעה ערב החתונה כדי להיות אחת מהשושבינות, אך מחליטה מהר מאוד שהחתונה היא רעיון רע. לוסי, שעד אותו רגע היתה הבת והאשה המושלמת שעושה כל מה שמצופה ממנה, בורחת ברגע האחרון ממש (הקהל יושב באולם, היא עומדת לצעוד לעבר החתן – אתם תופסים את הרעיון…) ומג, שנתפסת כאחראית הבלעדית לבריחתה, הופכת לאישה השנואה ביותר בעיירת הבית של החתן הזנוח.

מג, כמובן, מנסה להימלט משם בהקדם האפשרי, אך היא נתקעת שם עם מכונית מתה, ארנק ריק וחתן זועם במיוחד. כיצד היא תתמודד עם החתן שהוא גם ה"פוסק העליון" בעיירה? איך היא תרוויח כסף? היכן היא תגור? וכמובן, השאלה הגדולה ביותר – איך היא תצא משם כמה שיותר מהר? כל התשובות בספר. ועל הדרך יש גם קצת גולף, ניסיון להציל עיירה מכיליון וצמד של אבא ובת עם כסף שמוכנים לעשות כל דבר כדי להשיג את רצונם.

סוזן אליזבת פיליפס יצרה רומן רומנטי מתוק המורכב מפסיפס של דמויות אקסטנצריות, אקסטרווגנטיות ומצחיקות אשר חלקן הופיעו כבר בספריה האחרים. על אף ההסתמכות על דמויות מבוססות ניתן לקרוא את הספר גם ללא היכרות קודמת (כמוני) ואין הדבר פוגם בזרימה של הספר או גורע מההתחברות לדמויות בשל העובדה שהסופרת טורחת להבהיר כמעט כל מידע רקע שרלוונטי. הכתיבה של פיליפס מזכירה גרסה מהוגנת, נקייה ופחות מרושעת של ג'ילי קופר האנגלייה (המומלצת והלא מתורגמת), אך היא עדיין מצליחה לשמר את הכיפיות והמורכבות של דמויות העוברות מספר לספר אך מייצרות כל פעם סיפור חדש. 

אי אפשר לעמוד בפני, סוזן אליזבת פיליפס, מאנגלית: מור כהן, כנרת, 399 עמ'

אי אפשר לעמוד בפני