תגיות

, , , , , ,

מילדות, ראתה לוס דברים שאחרים לא ראו, וכל הטיפולים שהוריה לקחו אותה אליהם לא הועילו. אז לוס פשוט נפילההחליטה להעמיד פנים שהיא נורמלית ולהתנהג כמו נערה רגילה. אבל כשנער נפגע בתקרית מסתורית כשרק היא לידו, כולם מניחים שהיא אחראית והיא נשלחת לפנימיית הצלב והחרב לבני נוער עבריינים. לוס אמנם מצליחה לרכוש מהר חברות חדשות, וישנם שני בנים שמעוררים את עניינה – קאם שמחזר אחריה במרץ, ודניאל שמתנהג אליה בגסות, אבל לוס מרגישה שיש משהו מוזר במקום המוזנח והקשוח אליו הגיעה, ושבינה לבין דניאל יש קשר. היא מחליטה לגלות עליו כמה שיותר, בלי להבין שהגילויים עלולים להעמיד אותה בסכנה.

זהו ספר ראשון בסדרת פנטסיה לנוער (למרות שזה לא מצויין במפורש על הכריכה). המחברת לא השקיעה במיוחד בבניית העולם שלה, ולמעשה הגילוי העיקרי בספר הוא איזה סוג של יצורים על טבעיים עומדים במרכזו (ובהחלט ייתכן שאני משוחדת לרעה, כי הם אחד הנושאים שהכי פחות חביבים עלי).

הספר נוסחתי מאוד – במרכזו עומד משולש אהבים שברור מראש איך ייגמר, בסגנון "דמדומים"- וקלישאתי, אבל הרי נוסחאות וקלישאות מצליחות כי אנשים אוהבים אותן כל כך, ואני משערת שקוראים צעירים מאוד ומעריצים נלהבים של "דמדומים" ייהנו ממנו.

נפילה, לורן קייט, מאנגלית: יעל ענבר, הקיבוץ המאוחד, 373 עמ'