תגיות

, ,

לג'וסלין באטלר (המתעקשת לכנות את עצמה ג'וס) יש עבר טרגי ממנו היא ברחה לפני שנים לסקוטלנד (מקום מצוין לברוח אליו מכל דבר…). כדי להתמודד עם רוחות העבר היא הודפת כדרך קבע את כל מי שמנסה להתקרב יותר מדי. גם בריידן קרמייקל מתמודד עם משקעים קשים, אך הוא עושה זאת על ידי יציאה עם בחורות שנראות כמו מקלות ענקיים ובלונדיניים.
יום אחד הם חולקים מונית ומשיכה בוערת (אך לא ממומשת). ואז מתברר שהם הולכים להכיר אחד את השני יותר אהבה ברחוב דבליןמקרוב…
התשוקה העזה לא ממומשת עד שבריידן מציע הצעה שג'וס לא מסוגלת לסרב לה – יחסים ללא מחויבות, בלי תלות ובלי שאלות.
כן, בטח, נחשו כמה זמן זה החזיק מעמד…

'אהבה ברחוב דבלין' הוא רומן רומנטי קלאסי הבונה את הזוג כבר מההתחלה אבל לא מכניס אותם ישר למיטה (אל דאגה – זה מגיע אחר כך – ואז כל מפגש ביניהם פחות או יותר נגמר במיטה – עד לרמה שהתחבטנו אם להגדירו כאירוטי). הבעיות הרגשיות של השניים מניעות את העלילה (אם כי אני לא כ"כ קניתי את השינוי המהיר שג'וס עוברת) ודמויות המשנה כמו גם העבודות של ג'וס (כברמנית וסופרת מתחילה) מספקות אתנחתות סבירות מהעלילה הראשית (דהיינו: הרומן), אם כי הייתי יכולה להסתדר גם בלי השפה הבוטה שהסופרת ניסתה להעניק לדמות הראשית וגם הייתי מוותרת על ההתנהגות השתלטנית של הגיבור, אבל זו כבר ממש העדפה אישית. 

זהו ספרה הראשון של סמנתה יאנג הסקוטית למבוגרים (קודם היו כמה ספרי נוער) והיא בהחלט הכניסה מספיק "אקשן" כדי שלא נבלבל אותו עם ספרות נוער (אם כי בימינו אין הבדל ממשי).

'אהבה ברחוב דבלין' שסיפק ניחוח של אדינבורו המופלאה הפך למצליח כ"כ שכבר יצאו לו שני המשכים (עדיין לא בעברית…) בו מככבים דמויות משנה מהספר.

אז…סקס, רומנטיקה וסקוטלנד (כבר אמרנו?) – מי באמת צריך יותר?

אהבה ברחוב דבלין, סמנתה יאנג, מאנגלית: ארז אשרוב, זמורה ביתן, 334 עמ'