תגיות

, , , , ,

דיאנה בישופ, היסטוריונית מאוניברסיטת ייל, באה לאוקספורד כדי לסיים את עבודת המחקר שלה בתחום  האלכימיה.  במהלך נבירתה בספרייה היא מוצאת לא רק חומר למחקר שלה, אלא גם  כתב יד עתיק בשם 'אשמול 782',  כצאצאית לשושלת מכשפות היא מזהה שזהו כתב יד מכושף, אך היא רוצה להתעלם ממנו. לרוע מזלה, שלל יצורים חיכו להופעתו המחודשת, והם מוכנים לעשות הכל כדי להשיגו.ליל כל המכשפות

לחדר הקריאה של הספרייה פולשת חבורה טורדנית של שדים, מכשפות וערפדים, בהם מתיו קלרמון, גנטיקאי מכובד אפוף סוד, יוגיסט נלהב, מבין גדול ביינות – וערפד שמגלה עניין רב ב'אשמול 782', וגם (כמובן) בדיאנה. דיאנה ומתיו מתאהבים, מגלים סודות אפלים ומתכוננים לשנות את העולם העל הטבעי.

זהו ספר ראשון  בסדרה המצליחה למדי של דבורה הרקנס (יש כבר דיבורים על סרט), וכשקראתי שהרקנס למדה באוקספורד, ושהיא פרופסור להיסטוריה המתמחה במדע ורפואה, רמת הציפייה שלי מהספר עלתה. למרבה הצער, הציפייה לא התממשה, ולמרות הרקע שלה הרקנס לא הצליחה ליצור עולם מקורי ויוצא דופן. למרות זאת, היא היתה מצליחה לייצר פנטסיה רומנטית שגרתית וחביבה למדי אלמלא הבעיה  העיקרית שבספר והיא – האורך שלו.

אל תבינו לא נכון, אני אוהבת ספרים ארוכים, אבל הרקנס לא מספקת עלילה שתצדיק את 670 עמודים (!). הגיבורים נעים בין שלוש מדינות ושתי יבשות, ולא ממש קורה משהו שאי אפשר להכניס בספר של 345 עמודים, הספר פשוט נמתח כמו מסטיק. אבל, יש להודות, שהוא רומנטי וקריא מאוד השאלה היא פשוט כמה סבלנות יש לכם.

ליל כל המכשפות, דבורה הרקנס, מאנגלית: נועה בן פורת, כנרת, זמורה ביתן ומטר, 670 עמ'