תגיות

, , , , , , , ,

ב'בת העשן והעצם' (הספר הראשון בסדרה) קארו, סטודנטית לאמנות ויד ימינה של מפלצת מיתולוגית, התאהבה במלאך בשם עקיבא. קארו אומנם זכתה בתשובות לכמה שאלות שהטרידו אותה במשך כל חייה אך במקביל גם גילתה שעקיבא הוא בעצם האויב ושהוא בגד בה.

ב'ימים של דם ואור כוכבים' קארו נסחפת ברוחות המלחמה הישנות ובעודה עסוקה בבניית צבא של מפלצות (כמו שכל ימים של דם ואור כוכביםנערה בת עשרה עושה…) היא צריכה להחליט עד לאן ייקח אותה הרצון לנקמה ואילו עקיבא חוזר אל אנשיו, אך אהבתו לקארו גורמת לו לאי שביעות רצון ממצב העניינים.

עקיבא וקארו מוצאים את עצמם משני עברי המתרס אך עדיין מחפשים (טוב, בעיקר עקיבא מחפש…) תקווה.

וכמובן, מביאים בכך סכנה לעולם בני האנוש…

הסדרה הזו עוררה תגובות מעורבות במדגם המייצג של הבלוג. היחס אליה נע על הטווח הרחב שבין שעמום מהספר הראשון וחוסר רצון להתקדם בסדרה, לשיוויון נפש לגביו ועד לחיבה יוקדת ושמחה אין קץ (של הפלג הרומנטי הקיצוני) למראה הכרך השני.

מי שלא התלהב מהסדרה מלכתחילה, מצא שהספר השני עוד יותר יבבני ומלא חיבוטי נפש מקודמו (והם גם לא נמצאים הרבה ביחד – אז מה הטעם?!), ומי שכן התלהב, נהנה מאוד גם מזה.

הסדרה מתאימה לכאלה שאהבו את "דמדומים" ואת "נפילה" אבל אם יצא לכם לקרוא גם את הספר וגם את הביקורת שלי עליו כאן בבלוג (ואם לא – חפשו בתגים), אתם יודעים איך אני מרגישה לגבי "בת העשן והעצם"… ובפרפרזה על דבריו האלמותיים של גרגמל – אני שונאת מלאכים!, או ליתר דיוק ספרים עם מלאכים.

ימים של דם ואור כוכבים, לייני טיילור, מאנגלית: דנית בן קיקי, מודן, 482 עמ' – ספר שני בסדרת בת העשן והעצם