תגיות

, ,

ליסה אדוארדס, הנוצצת והקשה כסוכרייה, עבדה קשה והקריבה רבות כדי להתקדם ולהתרחק כמה שיותר מחיי מעמד הפועלים של הוריה ולהגיע למעמדה כעורכת מגזין נשים יוקרתי בלונדון, ולכן היא כל כך מזועזעת כשבמקום לתת לה את הקידום בו היא חושקת העורכים שלה שולחים אותה לדבלין האפרורית כדי להקים ירחון חדש בשם "קולין". דבלין היא הלם תרבות, למרות נוכחתו הנאה של הבוס החדש שלה ג'ק דיוויין, אבל ליסה לא מוכנה להיכשל.

עבור אשלינג עורכת המשנה הביישנית והדאגנית של "קולין", זוהי התקדמות נפלאה מהעבודות הקודמות והמשעממות שלה. אשלינג מקווה שהעבודה החדשה מהווה סימן לשינוי כולל בחייה ושאולי, סוף סוף, היא תפסיק לקנא בחברתה הוותיקה ביותר – קלודה קלי.

קלודה היפיפייה תמיד קיבלה את מה שרצתה מן החיים. יש לה בעל מדהים ועשיר, שני ילדים חמודים, בית מעוצב וכסף לבזבז. אבל, למרות החיים המושלמים שלה, בזמן האחרון היא משועממת…סושי למתחילים

חייהן של שלושת הנשים מצטלבים בעודן על סף שינוי.

על אף הבדלי הטעמים בין הכותבות בבלוג (ויש פה פלגים יריבים ועוינים!) ישנם ספרים שמאחדים את כולנו וזוכים לחיבה גורפת, ואלו לא רק הקלאסיקות הרומנטיות הגדולות אלא גם ספרים ידועים פחות כמו 'שפת הפרחים' ו'מתכונים מכושפים'. 'סושי למתחילים' הוא אחד מאותם ספרים שפונים למכנה הרחב ביותר (במובן החיובי), והוא  בין ספרי הצ'יק ליט האהובים עלינו. זהו ספר מהנה ונטול יומרות, שמעולה כשבא לכם לקרוא משהו כיפי אבל לא טיפשי (ומתאים במיוחד אם נמאס לכם מרומנים על בני נוער/ על טבעי). הוא אמנם ארוך, אבל הוא לא נמרח, וקיז כותבת היטב.  אז, למרות שהספר לא נמצא ברשתות הספרים, שווה לחפש אותו, כי מדובר בממתק ספרותי משובח.

והערה למי שייהנה מ'סושי למתחילים' וירצה להמשיך עם הסופרת הלאה…

פרט ל'הצד השלישי של הסיפור', שאר הספרים של קיז אמנם כוללים עדיין הומור ומערכות יחסים, אבל הם קודרים ואפלים יותר, ועוסקים בנושאים דוגמת התמודדות עם אבל, התמכרות, בעיות נפשיות, התעללות וכו'. אני אהבתי אותם, ואני בהחלט חושבת שהם שווים קריאה, אבל אל תצפו למשהו קליל.

סושי למתחילים, מריאן קיז, מאנגלית: תמר ביסטריצר, מעריב – הד ארצי, 476 עמ'

רוצים לגלות עוד ספרים  שאהבנו?

בידקו את 'שפת הפרחים':  http://wp.me/p3KE2h-z

ואת 'מתכונים מכושפים':  http://wp.me/p3KE2h-1Y