תגיות

, ,

אחרי שאלי שרידן נעצרת בפעם השלישית היא נשלחת לפנימייה – אקדמיית קימריה, מקום לא מוכר האוסר על כל צורה של תקשורת אלקטרונית. לכאורה, לנערה המורחקת מחבריה ועולמה המוכר זה אמור להיות סוף העולם, אולם להפתעתה של אלי היא מגלה שהיא לא ממש סובלת. למעשה, היא די מאושרת. היא יוצרת חברויות, מסתדרת בלימודים ומושכת את תשומת ליבם הרומנטית של סילבן הצרפתי העשיר והחלקלק וקרטר המתבודד והעני. אבל אז היא מגלה שלאקדמייה יש כמה וכמה סודות, חלקם אפילו קשורים אליה ישירות. כאשר דברים רעים מתחילים לקרות (שריפה, גופה וכו') אלי מחליטה לברר מה בדיוק מסתתר מאחורי החזות היוקרתית של האקדמייה.  תיכון לילה

'תיכון לילה' הוא הספר הראשון בטרילוגיה, והאמת היא ששמתי לב אליו רק משום שראיתי את הספר השלישי הסדרה – 'רסיסים' שיצא עכשיו לחנויות ורציתי לראות על מה הרעש. יסלחו לי האוהדים, אבל גיליתי ספר סתמי. זה לא שמדובר בקריאה גרועה, קראתי גרועים בהרבה אלא שהוא פשוט השאיר אותי אדישה, על גבול המתוסכלת. אלי היא לא דמות מעוררת אמפתיה במיוחד. העובדה שאחיה נעלם וההורים שלה מתעלמים ממנה לא מצדיקה עבירות המצריכות התערבות משטרה. על אף המאמץ להציג את סילבן כדמות מעוררת אהדה, הסצנה בה הוא ניסה לכפות את עצמו על אלי  די הוציאה אותו ממשוואת המשולש הרומנטי, לפחות מבחינתי. והעובדה שדוהרטי רק מציעה פירורי רמזים אך לא מאפשרת להניח דבר מבחינת הבנת העולם בו מתרחש הסיפור שלה, די מעצבנת. למה חלק מהתלמידים בכיתות לילה מיוחדות? איך השיעורים האלה עוזרים להם לשלוט בעולם? מה הופך אותם למתאימים לשלוט בעולם? למה שליטה באקדמייה כמנהל (הכפוף למועצה) מספיק חשובה כדי להרוג? לשאלות האלה אין אפילו התחלה של תשובה, ואין בדל של רמז האם מדובר באלפים, ערפדים, אנשי זאב, אלים או כל דבר אחר.

אני כנראה אקרא את שאר הספרים כדי לגלות את התשובה (בתקווה שבאיזשהו שלב בסדרה היא תצוץ), אבל אני מאוד אשמח אם מישהו יחסוך לי את קריאה ופשוט יגלה לי את הסוד….

תיכון לילה, סי ג'יי דוהרטי, מאנגלית: שרון פרמינגר, עליית הגג ומשכל, 421 עמ' – תיכון לילה 1