תגיות

, , , , , ,

למרות ילדות בעייתית הצליחה מרסי תומפסון לבנות לעצמה חיים טובים. היא השלימה עם זה שהיא לא בת אנוש או אשת זאב, אלא צועדת (משנת צורה שלא תלויה בירח והופכת לזאבת ערבות). היא משתדלת לא לחשוב על אהובה לשעבר, חיה בעיר קטנה ושלווה, נהנית מעבודתה כמוסכניקית, וההתרגשות המרבית בחייה באה מהתגרות בשכן שלה שהוא גם האלפא של להקת אנשי הזאב המקומית. אבל שלוות חייה מתנפצת כשהיא מנסה לעזור לנער אבוד שהפך בעל כורחו לאיש זאב. מרסי נסחפת למאבק שמכריח אותה להאבק על חייה ועל חיי היקרים לה, ולהתעמת עם עברה. קריאת הירח

בריגס משתמשת בספר הראשון כדי לבנות עולם ודמויות מלאי פרטים (ולהעביר מסרים חברתיים), ולמרות שהרעיונות הבסיסיים כבר לא נשמעים מקוריים, התוצאה המתקבלת מהנה ומעניינת. מרסי והגברים שבחייה הם חזקים ומשעשעים, העולם של הספר בעל היגיון פנימי, העלילה מהירה ועמוסה באקשן ויש גרמלין! וסופרים שטורחים להכניס יצורים לא שגרתיים זוכים אצלי תמיד לנקודות בונוס… (אל דאגה – יש גם ערפדים…).

הכריכה אמנם זועקת "פנטסיה אירוטית!" ומעלה לראש את ג'אנין פרוסט, קרי ארתור וכו',  אבל 'קריאת הירח' הוא דווקא פנטסיה אורבנית צנועה למדי (אזהרת ספויילר – בסוף הרשומה), שפונה גם לסתם חובבי פנטסיה. זה לא שאין פה משולש אהבים – יש! למרבה השמחה – אבל הגיבורים חושבים על עוד משהו חוץ מלקפוץ זה על זה , ויש עוד עלילה חוץ מכל עניין מערכות היחסים.

בסך הכל מדובר בספר קליל וחביב (למרות שפתרון התעלומה היה קצת כאוטי לטעמנו…). מדובר בכניסה חכמה של הוצאת אופוס לשוק ה"פנטזיה אורבנית לנשים" ואנחנו מחכות בקוצר רוח לספר הבא בסדרה…  (שנכון לרגע זה כוללת שמונה ספרים).

קריאת הירח, פטרישיה בריגס, מאנגלית: בתיה זיסו, אופוס, 2014, 304 עמ' – ספר ראשון בסדרת מרסי תומפסון

*ספויילר* – בספר אומנם יש עירום (הם הרי מחליפים צורה…) אבל רק נשיקה אחת!