תגיות

, ,

כמה מכם מקבלים הודעות ספאם למייל על מחקרים שונים ומשונים ולוחצים ישר על כפתור הdelete? כשבתיבת הדואר של אליס באקל נוחתת הזמנה להשתתף במחקר על "נישואים במאה ה-21" היא בודקת את המכון באינטרנט וכשנראה לה שהוא לגיטימי היא מחליטה להשתתף בו. נשים נשואות לא מדברות על אהבה

לפני כמה ימים היא בטח לא היתה עושה את זה. חייה של אליס היו מלאים ועמוסים בילדים, בעל, הוראת דרמה, פייסבוק וחרדה מפני מוות בגיל צעיר (כמו אמא שלה). אבל אז, במהלך מסיבה, בעלה מתייחס לחייה כאל חיים קטנים והעלבון הזה מביא אותה להעריך אותם מחדש.

השאלות במחקר גורמות לאליס לחשוב על מצבה ולהביט בנישואיה בעיניים חדשות. ובעודה נזכרת איך הכל התחיל, מוצאת עצמה אליס נמשכת אל הקול האינטיליגנטי והרגיש שנמצא מהעבר השני של המיילים עם השאלות שהופכות עליה את עולמה .

הדמות של אליס נוירוטית (ההתעקשות שלה שהבן שלה הומוסקסואל, החשד שהבת שלה מפתחת הפרעות אכילה) אבל חביבה ואנושית (הרצון להיות בסדר עם כולם שהולך לפעמים רחוק מדי…). אין ספק שיש רגעים מביכים בסגנון בריג'יט ג'ונס ולמרות שהספר עוסק באישה בוגרת, נשואה, עם ילדים,  הייתי מגדירה אותו כצי'ק ליט, אבל כזה שעוסק גם בגילוי מחדש ובתזכורת שאסור לקפוא על השמרים. הספר הוא קריאה קלילה ומשעשעת על נישואים בני עשרים שנה שלא חייבים להיות נשואים בשביל להנות ממנו. 

נשים נשואות לא מדברות על אהבה, מלאני גידיאון, מאנגלית: יעל סלע-שפירו, כתר, 2012, 448 עמ'

Wife 22, Melanie Gideon, 2011