תגיות

, ,

אחרי מות הוריהן, נשלחות ויקטוריה התוססת ואחותה הצעירה דורותי, לקרובים באנגליה. בגלל סכסוך משפחתי עמוק האחיות מופרדות, ובעוד שדורותי נשלחת לאם סבתה, הדוכסית מקלרמונט, וייקטוריה מוצאת עצמה מתייצבת לבדה אצל קרוב משפחה רחוק, הדוכס מאתרטון, שהיה אהובה הנכזב של אמה (לא שויקטוריה יודעת על זה…).  בגללו נטשה אמה את משפחתה המיוחסת (שהתנגדה לשידוך) ואת חייה המפנקים, ונישאה בנישואים חסרי אהבה לרופא פשוט. הדוכס מעוניין שויקטוריה תינשא ליורשו, ג'ייסון (לורד פילדינג בשבילכם ובשביל כלל החברה הנאותה) הנאה והמאיים, אבל אם יש דבר אחד עליו השניים מסכימים, ואין הרבה דברים עליהם הם מסכימים, זה שהם לא מעוניינים. ויקטוריה ממתינה לאהוב ילדותה שיקבל את הידיעה על מותם של הוריה ויחזור מהסיור שלו באירופה כדי לקחת אותה, ונישואיו הראשונים של ג'ייסון היו אסון כל כך גדול עד שהוא לא מעוניין לשחזר את החוויה, ושניהם טוענים בתוקף שהם ממש לא מחבבים זה את זה… אבל איכשהו עם הזמן  השניים מתחילים לראות את היתרונות שברעיון … אחת - לתמיד

ג'ודית מקנוט, המהנה והפופולארית כותבת גם רומנים עכשוויים, אבל ידועה בעיקר בזכות הרומנים ההיסטוריים שלה. "אחת – לתמיד" הוא רומן היסטורי המתרחש במאה ה-19 (התקופה הפופולרית ביותר לרומנים רומנטיים, ובצדק) והוא אחד הרומנים ההיסטוריים האהובים עלינו. הספר מציג גיבורים שאפשר לחבב (לא סמרטוטיים מדי ולא מלאים בעצמם מדי), על רקע אנגליה של המאה ה-19 (רקע מעולה, כאמור, לרומנים רומנטיים) ומתח רומנטי חזק ומהנה, כל אלה הופכים את "אחת – לתמיד" לספר סוחף להפליא.

ספר מקסים אשר יחד עם שאר ספריה ההיסטוריים של מקנוט, שווה את הטרחה שבלחפש את העותקים של הספרים שלה (העותק האישי שלנו נקנה אי שם בתחילת שנות האלפיים העליזות…).

אחת -לתמיד – ג'ודית מקנוט, מאנגלית: גד כהנוב, אור עם,1988, 331 עמ'

Once and Always, Judith McNaught, 1986