תגיות

,

לרגל פסטיבל אייקון הוצאת יניב משיקה שני ספרים חדשים: 

לכבוד הגעתה של הסופרת הקנדית קלי ארמסטרונג (שספרה "הכוחות האפלים מכל:התעוררות" מועמד לפרס גפן לספר הנוער הטוב ביותר) לפסטיבל תורגמו שני ספרים פרי עטה.אפלה עולה

אפלה עולה: התכנסות פותח טרילוגיה נוספת שלה. הספר, שמכוון לבני נוער, מביא את סיפורה של מאיה המתגוררת  בעיירת מחקר רפואי קטנה שנמצאת על האי ונקובר. העיירה כל כך קטנה שאי אפשר למצוא אותה במפה. יש שם פחות ממאתיים אנשים, ובבית הספר יש רק שישים ושמונה תלמידים בכל השכבות.  דברים מוזרים מתרחשים בעיירה הקלאוסטרופובית: הקפטנית של נבחרת השחייה טובעת באופן מסתורי באמצע אגם רגוע; שנה לאחר מכן, אריות הרים מתחילים להופיע ליד ביתה של מאיה, והם לא מסתלקים; חברה הטוב ביותר, דניאל, מתחיל לקבל ויברציות שליליות מאנשים ודברים מסוימים ובנוסף לכל, לילד הרע החדש בעיר, רייף, יש סוד מסוכן – והוא מעוניין בחלק אחד מיוחד באנטומיה של מאיה: כתם הלידה בצורת הכפה שלה. מאיה מחליטה, כמובן, לרדת לשורשם של כל הדברים הללו. 

נשיכההספר השני שמושק באייקון הוא נשיכה  (ואנחנו די מצפות לקרוא אותו – כדי להשוות לסדרת הטלוויזיה….למרות שאחנו מודעות לעובדה שזה ממש לא אותו הדבר). מדובר בספר ראשון בסדרה של שלוש עשרה ספרים הנקראת נשות העולם הנסתר:

אלנה מייקלס היא אשת זאב שעזבה את הלהקה שלה בצפון מדינת ניו-יורק לטובת חיים בין בני אדם. בשנה שחלפה מאז עזיבתה היא עברה לטורונטו, התחילה לעבוד כעיתונאית והיא מנהלת מערכת יחסים יציבה. כל זה מועמד בסכנה כאשר היא מסכימה לעזור לחברי הלהקה שלה לשעבר לעצור כמה זאבים בודדים שנושכים פושעים והופכים אותם לאנשי זאב. 

בבלוג החדש של רון יניב – המו"ל והעורך הראשי של ההוצאה ניתן למצוא טעימת קריאה מאפלה עולה: התכנסות, ומנשיכה