תגיות

, , , , ,

מאז שבלו סרג'נט זוכרת את עצמה כל קריאה של עתידה היתה קבועה בצורה ספציפית ועם זאת מעורפלת להחריד שאם תנשק את אהבת האמת שלה הוא ימות, מאחר ולכל הנשים במשפחתה יש יכולות על טבעיות – פרט לה, הכח היחיד שלה הוא להגביר ולחזק את היכולות של השאר – בלו מתייחסת לאזהרה ברצינות, ומחליטה פשוט לא להתאהב לעולם (ובטח שלא להתנשק), לכן היא נמנעת מבנים, ובאופן מיוחד היא נמנעת מנערי העורב המעצבנים – התלמידים העשירים מהתיכון הפרטי והאקסלוסיבי אגלינבי. 
אך השנה משהו משתנה. בלו רואה לראשונה חיזיון של נער שעומד למות במהלך השנה, ויכולות להיות  רק שתי סיבות לכך שמישהי ללא כוחות תראה נשמה שעומדת למות – או שהוא אהבת האמת שלה  או שהיא עומדת להרוג אותו (במקרה של בלו זה בהחלט יכול להיות שילוב של השתיים).נערי העורב
מהר מאוד מגלה בלו כי הנשמה שהיא פגשה באותו לילה שייכת לנער עשיר ומוזר בשם גנזי הלומד בתיכון אגלנבי וטרוד בבעיה על טבעית משלו – הוא מחפש אחר גלנדואר, המלך האגדי אשר יעניק חסד לזה שיעיר אותו ויחזיר אותו לחיים, אשר לדעתו קבור באיזור. לאט לאט ולמרות החלטותיה מן העבר להימנע מכל קשר עם נערי העורב, נמשכת בלו אל גנזי וחבורתו ומסתבכת ברצח, כוחות על טבעיים (יש רוח רפאים! ועצים מדברים!) וכמובן – אהבה.
באופן מפתיע, למרות שזה ספר של מגי סטיווטר, שיש בו משולש אהבים פוטנציאלי, ועוסק בנערה שנשיקתה אמורה להרוג את אהבת האמת שלה, הרומנטיקה ב"נערי העורב" די באש קטנה, והיא משנית לחיפוש ולחברות בין הדמויות. אבל, מדובר בלפחות טרילוגיה (ויש האומרים ארבעה ספרים) אז יש עוד זמן להגביר את האש הרומנטית – ועם קללה בדמות מות אהבת האמת שלך – איך יתכן שלא?!
 
מגי סטיווטר היא אחת הסופרות החביבות עלינו. אחת הסיבות לכך היא שהיא לא קופאת על שמריה. אומנם אלמנטים מסוימים בכתיבתה נשמרים (נערות חזקות עם מבנה משפחתי בעייתי, דמויות הוריות נעדרות או הרסניות, עיירות קטנות, אלמנטים על טבעיים ועוד) אבל בכל פעם היא לוקחת מיתוס אחר מתוך המבחר העל טבעי – פעם זה אנשי זאב, פעם סוסי ים ועכשיו מלך אגדי, כך שלקורא אף פעם לא ישעמם.
הספר אומנם לא משחזר את הקסם של טרילוגיית הזאבים של גרייס. ויש בו כמה קטעים לא מגובשים לגמרי אבל עדיין היה מדובר בספר מלא דימיון ומעניין.
נערי העורב, מגי סטיווטר, מאנגלית: יעל אכמון ,כנרת, זמורה-ביתן, 352 עמ', 2014 (חלק ראשון בסדרה)
The Raven Boys, Maggie Stiefvater, 2013
לא מכירים את מגי סטיווטר? בידקו גם את הביקורות שלנו על טרילוגיית הזאבים של גרייס ועל מרוצי העקרב.