תגיות

, , , ,

הארכיאולוגית המשפטית מרה גארט התרגלה לנסוע ברחבי העולם. במסגרת עבודתה בשירות הפיקוד האמריקני לאיתור שבויים ונעדרים היא ערכה חפירות למציאת שרידיהם של חיילים אמריקנים שנהרגו במלחמות; נתקלה בחרקים ארסיים; חשפה נפלי תחמושת ולקתה בשלל מחלות. אך היא מעולם לא חשבה שעבודתה עלולה להוביל אותה למאסר באשמת ריגול בצפון קוריאה…גוף ההוכחה

מרה כבר עמדה לפני כיתת יורים כשהתובע הפדרלי קורט דומיניק הגיע לחלץ אותה. אך החילוץ האמיץ אינו מסמן את סוף בעיותיה. על אף שהיא אסירת תודה למחלץ הנאה והקשוח שלה, ואם להודות על האמת – גם נמשכת אליו מאוד, היא יודעת שעליה לעמוד על המשמר במחיצתו, משום שהוא האיש המוביל את התביעה (המופרכת לחלוטין לדעתה) כנגד דודה האהוב, סגן נשיא ארצות הברית לשעבר. וישנן גם הנסיבות שהובילו לנפילתה בשבי…

קורט מצידו, מאוד לא מאושר מכך שנאלץ לטוס לצפון קוריאה זמן קצר לפני משפט חשוב, ועוד בשביל לחלץ את אחייניתו של הנתבע שלו. הוא נחוש בדעתו להישאר נאמן לכינוי המקצועי שלו – "הכריש" – ולא לתת לרחמיו (ולכך שהוא מוצא אותה פייתית וסקסית…), להסיח את דעתו מן המשפט, או למנוע ממנו לנסות להוציא ממנה כמה שיותר מידע על דודה.

אולם, כשהניסיון להתחקות אחר מידע שמרה סיפקה מציב את חיי שניהם בסכנה, ובעוד הם לא יודעים במי אפשר לבטוח, השניים הופכים לשותפים בעל כורחם, בניסיון למנוע פגיעה בביטחון הלאומי של ארצות הברית.

זהו הספר השני בסדרת 'הוכחה' של רייצ'ל גרנט. ולמרות שגיבור הספר הקודם, לי, מופיע בהופעת אורח, הספר עומד בפני עצמו, ואפשר לקרוא אותו גם אם לא קראתם את הספר הראשון.  'גוף ההוכחה', כמו קודמו, הוא מותחן רומנטי עכשווי, אבל בעוד ש'הוכחה מוצקה' היה עוד מוצר שבלוני, כאן נראה שגרנט התחילה להשתחרר ולהפתח. העלילה יותר הגיונית, יש הומור, הגיבורים יותר מעניינים (הגיבורה ממש דורשת מהגיבור שלא להתנשא עליה! והוא באמת התנשא) ואיך אפשר שלא לחבב ספר שמופיעה בו שערוריית מין עם סמור (בתור בדיחה!). קליל וחביב!

גוף ההוכחה, רייצ'ל גרנט, מאנגלית: שרית פרקול, קוראים הוצאת ספרים, 2014, 331 עמ' – ספר שני בסדרת 'הוכחה'

Body of Evidence, Rachel Grant, 2013