תגיות

, , , , ,

אחרי שאיבדה את הוריה בתאונת דרכים נוראית כשהיתה ילדה קטנה, והעבירה את שארית ילדותה ונעוריה בין שלל משפחות אומנה נוראיות, אלנה מייקלס הבטיחה לעצמה שהיא תבנה לה חיים נורמליים ומאושרים עם משפחה וחברים. כעת נראה שהיא השיגה את כל מה שחלמה עליו – היא מצליחה בעבודתה כעיתונאית, יש לה דירה נחמדה בטורנטו אותה היא חולקת עם החבר המושלם שלה, פיליפ, שמשפחתו אוהבת אותה – בקיצור, כל מה שבחורה צריכה. יש לה רק בעיה אחת קטנה: היא אשת זאב שעזבה את הלהקה שלה, לטובת חיים בין בני אדם בטורנטו והצורך שלה להשתנות לזאבה נהיה קשה יותר יותר בעיר הגדולה ומלאת האנשים ובייחוד כשפיליפ ישן לצידה כל לילה.

למרות הקושי היא לא מאושרת במיוחד כשהלהקה שלה קוראת לה לחזור הביתה – לסטונהייבן, שבצפון מדינת ניו-יורק, כדי לעזור במה שנראה לאט לאט כמתקפה חסרת תקדים עליהם. והיא במיוחד לא מתלהבת לפגוש את קליי – יד ימינו של ראש הלהקה והאקס שעוד לא הפנים שהוא אקס… נשיכה

כמו שבטח ניחשתם, 'נשיכה' (Bitten במקור) הוא פנטסיה אורבנית רומנטית המתרכזת באנשי זאב. זהו הספר ראשון בסדרת 'נשות העולם הנסתר' של קלי ארמסטרונג, הידועה בארץ בעיקר בזכות טרילוגית הנוער 'הכוחות האפלים מכל'. הסדרה כוללת שלושה עשר ספרים (ככל הנראה זה מספר סופי – אך יש גם סיפורים משלימים אשר מגדילים את המספר), כולם מתרחשים באותו עולם, אבל אלנה ולהקתה לא תמיד מכבבים.

'נשות העולם הנסתר' היא סדרה פופולרית וותיקה אשר השיקה את גל הפנטסיה הרומנטית. הספר הראשון יצא ב-2001, וההשראה לו היתה פרק של "תיקים באפלה"(!). אבל איכשהו אנחנו הגענו לספר הראשון רק אחרי שהוא תורגם וסדרת הטלוויזיה 'bitten' שנעשתה על פיו, הפכה להיות אחד מה – guilty pleasure /hate watch (תלוי את מי שואלים…) הגדולים ביותר שלנו. אנחנו אומנם חושבות שמשהו לא ממש עובד בסדרת הטלוויזיה – אולי זה חוסר הכימיה (המפתיע עבור סדרה רומנטית) בין השחקנים הראשיים, אולי זו השחקנית העצית שמגלמת את אלנה או סצנות הסקס הנוראיות – אבל, זה לא משנה, כי היא פשוט מהפנטת ואנחנו לא יכולות להפסיק לצפות בה.

למרות שהעלילה של העונה הראשונה של הסדרה והספר הראשון די חופפים, יש מספיק הבדלים כדי להצדיק את הקריאה (אחד מהם הוא היחס של הלהקה לבני אנוש, ועד כמה אנשי הזאב הרבה יותר צמאי דם בספר). ולמרות שהזמן שחלף נטל מן החדשנות של הספר, העולם שארמסטרונג יצרה עדיין מעניין. 

כמו תמיד, יש כאלו שאהבו את הספר יותר ויש כאלו שפחות. זה תלוי עד כמה אתם יכולים להתגבר על כך שהגיבור לא טוב לגיבורה… ועד כמה אתם אוהבים גיבורים רומנטים (פחות או יותר) בחולצות פלנל (מוטיב שנשמר גם בסדרת טלוויזיה). אבל לחובבי הפנטסיה הרומנטית כדאי לנסות את הספר, למרות שהוא קשה להשגה.

נשיכה – נשות העולם הנסתר – ספר ראשון, קלי ארמסטרונג, מאנגלית: ורד טוכטרמן, יניב, 2014, 462 עמ'

Bitten, Kelley Armstrong, 2001

ולמי שאהב את הספר – ההוצאה הבטיחה להוציא את הספר השני בהמשך השנה – הניחוש שלנו – לקראת שבוע הספר. 

רוצים עוד אנשי זאב? – בידקו את סדרת מרסי תומפסון