תגיות

, , , , , ,

בספר הראשון בסדרה גילתה מרים בקסטיין, עיתונאית חוקרת מצליחה מבוסטון שהיא בעצם הלגה תורוולד היוורת, בת למשפחת סוחרים חזקה ומושחתת המסוגלים לעבור בין יקומים, וחיים בעולם הרבה פחות מפותח מזה שלנו. ולמרבה הצער, גם הם גילו אותה. מרים מוצאת את עצמה שקועה עד הצוואר בסכנה ותככים בעולם שאת כלליו היא לא מבינה, היא והיקרים לה מצויים בסכנה, ואין לה מושג במי היא מבין קרוביה החדשים היא יכולה לבטוח. אך מרים נחושה למצוא דרך לשרוד ולשמור על עצמאותה. 

ב"משפחה הנסתרת" מגלה מרים עוד יקום, עוד בני משפחה, עוד סודות ותככים, ושכמעט לכל אחד מסביבה – כולל אהובה רולנד – יש משהו שהוא מסתיר ממנה. בניסיון להגן על עצמאותה היא מתרחקת מן המשפחה ופותחת במיזם עצמאי משלה, אבל הבעיות המשפחתיות פשוט לא מרפות ממנה. המשפחה הנסתרת

עבר המון זמן מאז שקראנו את הספר הראשון בסדרה כך שעלילת ה"משפחה הנסתרת" המתרחשת במרחק זמן קצר מאוד מהספר הקודם קצת בילבלה אותנו בהתחלה (היו המון דמויות שלקח לנו חצי ספר להיזכר מי הן ואנחנו דווקא גאות בזיכרון שלנו…) כך שאנחנו ממליצות מכל הלב לרענן את הזיכרון עם הספר הראשון תחילה (אפשר להסתדר גם בלי לקרוא, זה פשוט יהיה יותר מעצבן). 

הספר נע על הגבול שבין הפנטסיה למד"ב. בניגוד ל"העסק המשפחתי", כאן יש הרבה פחות רומנטיקה (מרים ואהובה כמעט ולא נמצאים יחד). הספר מתמקד בעיקר במהלכיה העסקיים של מרים, ולמעשה, בשלב הזה, אני יכולה לומר שפיתוח העולמות המקבילים של סטרוס קצת מאכזב. הדבר העיקרי שאנחנו לומדים עליהם הוא שהם פחות מפותחים מזה שלנו ופחות דמוקרטיים (ושאם לכותבים יש אפשרות, תמיד תהיה ביקום המקביל שלהם ספינת אוויר..). עדיין, זהו ספר מעניין וקריא מאוד, אך פחות מתאים לקהל הרומנטי (במיוחד אם אתם לא אוהבים טרגדיה ברומנטיקה שלכם).

המשפחה הנסתרת – הכרך השני בסדרת נסיכי הסחר, צ'רלס סטרוס, מאנגלית: ורד טוכטרמן, יניב, 2015, 334 עמ'

The Hidden Family (Merchant Princes Series – Book 2), Charles Stross, 2005