תגיות

, , , , , ,

המלאכים באים! המלאכים באים!

לגיון של מלאכים לובשי לבן מרחף בכדור הארץ ומכריח את גיבורינו לחשוב מחדש על תוכניותיהם…

קארו ועקיבא מתווכים הסכם שלום בין עקיבא ואחיו לבין המפלצות, והם חוזרים לאֶרֶץ בעוד דודו של עקיבא מנסה להשיג שליטה ונשק מידיהם של בני האדם בוותיקן.

המפלצות והמלאכים המורדים נפגשים במערות שפעם היו ביתם של קארו וזירי ובעוד הצדדים מנסים ללמוד לחיות זה לצד זה בשלום (ללא הרבה הצלחה) וקארו וזירי מנסים לשמור בסוד את זהותו של מי שלובש את עורו של הזאב הלבן, אויב חדש ומפתיע מגיע עבור עקיבא.

קארו ועקיבא חוזרים עם סוזנה ומיק ומפלצת מעופפת נוספת לעולמנו כדי לנטרל את האיום שהקיסר מהווה.

קארו נבגדת על ידי מכרה קרובה, המלאך המודח מוצא מישהו חדש להיטפל אליו, הקיסר מטופל (לא, זה לא ספויילר! אל תגידו לנו שלא ניחשתם שזה מה שיקרה), חברה חדשה (ומשעממת) מתווספת לחבורה ובעוד קארו עובדת על לשקם את הכימרה עקיבא לומד עוד על עצמו במקום רחוק.

נכון, תיאור העלילה נשמע מקוטע. גם הספר מרגיש ככה. חלומות על אלים ומפלצות

החדשות הטובות? הספר השלישי יותר טוב מהספר השני. החדשות הרעות? הספר הזה, מכל השלושה, הוא הכי לא קוהרנטי ודי לא הגיוני. בנוסף, דמויות חדשות מתווספות אך הן לא משכנעות, הניצחון המושג הוא אנטיקליימקס וסיפורי האהבה החדשים (טוב, גם עקיבא וקארו…) די אנמיים (חוץ ממיק וסוזנה המתוקים). בנוסף, ההרגשה שנשארת היא כאילו הסופרת מתחילה טרילוגיה חדשה בתוך הספר: הקול החדש שהיא מוסיפה; האויב החדש המפלצתי אך הלא ברור; עוד מישהו שמנסה להרוג את עקיבא…. כל אלה מביאים אותנו לחשוב שטיילור חשבה על טרילוגיה חדשה כשהיא סיימה את הנוכחית.

בשורה התחתונה? מי שקרא את שני הספרים הראשונים ירצה לסיים את הטרילוגיה ואולי אפילו יהנה (יש סוף טוב, יחסית) אבל התחושה שנשארנו איתה בסוף? שיעמום ועצבים בגלל הסוף הפתוח.

חלומות על אלים ומפלצות, לייני טיילור, מאנגלית: דנית בן-קיקי, מודן, 2015, 354 עמ' – ספר שלישי בסדרת 'בת העשן והעצם'

Dreams of Gods and Monsters, Laini Taylor, 2014