תגיות

, , ,

לקייט יש הכל – בעל אהוב מושלם (טוב, יש כמה פגמים קטנים אבל זה הופך אותו, לדעתה, למושלם עוד יותר), לימודים למקצוע שהיא אוהבת ודירה נפלאה. אבל, בוקר אחד הכל נהרס תוך כמה דקות כאשר פטריק, בעלה, נהרג בתאונת דרכים ונראה כאילו העולם עצר מלכת.

כעבור שתים-עשרה שנים, קייט מוכנה להמשיך הלאה – היא עובדת בעבודה שהיא אוהבת – תרפיסטית במוזיקה עם ילדים והיא במערכת יחסים עם גבר מושלם בשם דן, אשר אף מציע לה נישואים. אך, מייד לאחר הצעת הנישואים קייט מתחילה לחלום חלומות מציאותיים לגמרי על החיים שהיו יכולים להיות לה אם פטריק היה נשאר בחיים.

בחיים האלה, היא עדיין תרפיסטית למוזיקה, רק למבוגרים, היא עדיין גרה באותה דירה שחלקה עם פטריק, ויש להם ילדה – האנה. בעוד שקייט יודעת כי לא ייתכן שמדובר במציאות היא חשה כמיהה עצומה לחיים האלה. היא מחפשת  דברים המשיקים בין המציאויות, דבר שמביא אותה ללמוד שפת הסימנים ולהכיר פן אחר בעבודתה – עבודה עם כבדי שמיעה וכמובן שזה מביא אותה גם להיכרות עם גבר חדש בשם אנדרו. החיים שנועדו לי

האם קייט תבחר בחיים חדשים עם דן? או באנדרו? או אולי היא תשקע בעולם החלומות ובחיים שנועדו לה? לא נגלה לכם את הסוף, אבל הוא בהחלט סוף טוב.

"החיים שנועדו לי" הוא הספר השני של קריסטין הרמל שרואה אור בעברית, והשמיני שלה באנגלית. קדם לו "המתיקות שבשכחה", שזכה להצלחה, אבל לא יצא לנו לקרוא עדיין (בין היתר כי פיתחנו רתיעה מסוימת מספרים שמשלבים בין השואה לתוכן מתקתק ורומנטי). זהו ספר עכשווי עם נגיעות על טבעיות, שההוצאה הגדירה – בדיוק מפתיע וקולע – כשילוב בין "נ.ב אני אוהב אותך" ל"דלתות מסתובבות". הצינים עלולים למצוא את הספר הזה קיטשי ורגשני, אבל אני חשבתי שזה ספר נחמד וקריא, ובאופן אישי יש לי חולשה לספרים שעוסקים באומנה ואימוץ, אבל איכשהו, זה לא ספר שישאיר בכם חותם (אם כי באופן אישי לי זה גרם להרהר בכך שבכמה מובנים הלחץ וחוסר הסובלנות לתהליכים אישיים לא פחתו אלא רק שינו כיוון ובעוד שפעם החברה ציפתה ממך להסתגר אם הפכת לאלמנה, הרי שהיום מצפים ממך ל"המשיך הלאה" כמה שיותר מהר). חלק מהבעיה אולי נעוץ בכך שהספר הרגיש קצת כמו הכנה לקראת הגרסה הקולנועית.

החיים שנועדו לי, קריסטין הרמל, מאנגלית: ניצה פלד, הכורסא ומשכל, 2015. 352 עמ'

The Life Intended, Kristin Harmel, 2014

לטעימת קריאה ליחצו כאן