תגיות

, , , , , ,

"רחוק מדי" מתחיל היכן שהספר הקודם הסתיים ומתבסס על אירועים קודמים לכן כדאי להתעדכן קודם ב"קרוב מדי" ו"קרוב רחוק". ואז:  

בלייר (עדיין) בהריון, ואביו של ראש, דין פינלי, מתופף בלהקה ידועה מגיע לביקור מפתיע.

אך הביקור אינו ללא מניע נסתר – דין הגיע כדי לגייס את עזרתו של ראש ב"ניהול" נאן, אחותו למחצה, שמעוררת מהומות ומפריעה לשגרת החיים הנהנתנית של הלהקה.

בעידודה של בלייר, ראש נוסע לבית בו מתגוררים חברי הלהקה (יחד עם בלייר כמובן), ושוב מקדיש תשומת לב רבה לאחותו. הלחץ מפריע לבלייר וכאשר היא מוצאת את עצמה במצוקה וראש שוב עסוק עם אחותו ולא עונה לטלפון היא מחליטה לעזוב כדי לחשוב על דברים (שוב!) ואז ראש בא אחריה… הם משלימים… מתחתנים ונולד להם בן.

על הדרך צצים עוד אחים ועוד אחות (לא נגיד למי) אנחנו מקבלים הצצה למחשבות של גרנט ושל דמות חדשה, ראש פתאום יודע לשיר ולוודס יש חברה חדשה ואקסית מטורפת ובלייר (שוב) שולפת את האקדח…. רחוק מדי

אם אתם חשים חוסר התלהבות מוחלט מתיאור העלילה, זה בגלל שאין התלהבות. בכלל. כל  מה שכתבנו בביקורת של 'רחוק מדי' תקף כאן ואף ביתר עוצמה. כי הספר הזה הוא מיחזור של הספרים הקודמים.

הסיפור גולש לחלוטין מהכיוון הרומנטי (שהיה דליל בסדרה מלכתחילה) לאירוטי – ועם כל הכבוד לכל הליקוקים שהולכים שם הם לא מתקרבים לקרסוליים של הסצנה בה רט בטלר מרים את סקרלט בזרועותיו ונושא אותה במעלה המדרגות ("חלף עם הרוח"  אם לא הבנתם את ההפנייה).

גליינס כל הזמן מביאה עוד דמויות – חדשות וישנות (כמו החבר לשעבר של בלייר) ולפעמים מספרת לנו איזה סיפור שמתרחש מאחורי הקלעים אבל אנחנו רואים רק את הקצה וזה מרגיש מאוד מנותק (למשל כל הסיפור עם וודס!).

בלייר איבדה את שארית עמוד השידרה שעוד היה לה (באמת, קראנו ספרים שנכתבו בשנות השמונים שהיו פחות שוביניסטיים!). ראש עדיין אידיוט שתלטן ועם כל הכבוד לשניהם העובדה שנאן אנוכית ומפונקת לא אומרת שהם לא בסדר… לא ברור למה צריכה להיות בחירה בין השתיים, ולמה אם את במצב שלא מסכן חיים והשנייה כן הוא עדיין אדיוט שהוא לא עמד לצידך (הוא כן אדיוט על זה שהוא לא עונה לטלפונים…). ולמה את עוזבת כל הזמן במקום לדבר על דברים ומצפה שהוא ירוץ אחריך? מה זאת ההתעללות הרגשית הזאת?!

אנחנו מבינות שהסדרה מצליחה ויש הרבה המשכים. אבל אנחנו מיצינו (בייחוד לאור העובדה שהספר הבא הוא שחזור של אירועי הספר הראשון רק מנקודת המבט של ראש). כשאין לך דבר אחד טוב להגיד על הספר את יודעת שאתם נפרדים לשלום…

רחוק מדי (רוזמרי ביץ' 3), אבי גליינס, מאנגלית: כנרת היגינס-דוידי, מודן, 2015, 245 עמ'

2013 ,Forever Too Far, Abbi Glines

לטעימת קריאה – לחצו כאן (ובחרו 'טעימה מהספר')