תגיות

, , , , ,

סיפורה של קלייר, גיבורת 'נוכרייה', ממשיך והספר הרביעי בסדרה – 'תופי הסתיו' –  רואה אור בעברית (לא, לא התבלבלנו – זה הספר הרביעי בסדרה והחמישי המתורגם לעברית – ככה זה אצלנו – מפצלים ספרים לשניים…). תופי הסתיו

וכך מתארת ההוצאה את הספר:

המסע המופלא של קלייר וג'יימי נמשך, ומעגלי האהבה מתרחבים. הכול התחיל בסקוטלנד, במעגל אבנים קדמוני שהוא דלת הנפתחת אל זמן אחר. קלייר רנדל חוותה את המסע בזמן. שלוש פעמים. בפעם הראשונה סחפו אותה האבנים למאה השמונה-עשרה, אל זרועותיו של ג'יימי פרייזר, הסקוטי המרהיב. סיפור אהבתם האגדית נקטע כשקלייר ההרה חזרה אל ההווה כדי ללדת את ילדתם המשותפת, בריאנה. עשרים שנה לאחר מכן קלייר בוחרת להשאיר את בתה מאחור ולחזור אל העבר, אל אהובה, והשניים יוצאים למסע רב־הרפתקאות בחופי העולם החדש. בריאנה, שנשארה במאה העשרים, ואהוב לבה רוג'ר ההיסטוריון, הולכים ומטפחים את הקשר ביניהם. אלא שאז מתגלה לרוג'ר תגלית טראגית על הצפוי להוריה, ועליו לקבל החלטה הרת גורל. האם לספר לה שחלון ההזדמנויות שלה להכיר את אביה האמיתי הולך ונסגר? הרי אם היא תחליט לקחת את הסיכון ולעבור דרך האבנים, הוא לא יצליח לעצור אותה…

תופי הסתיו, דיאנה גבלדון ; מאנגלית: ברוך גפן, כנרת זמורה ביתן

טעימת קריאה תוכלו למצוא כאן.


אנחנו פחות התחברנו לספר הראשון בסדרת 'יומני המכשפות לבית קייהיל' ולא המשכנו הלאה אבל כנראה שאנשים אחרים דווקא כן…. וכך אתם מקבלים את 'אחיות לגורל' – הספר השלישי בסדרה.

וכך מתארת ההוצאה את הספר: אחיות לגורל

המאבק האכזרי של מסדר האחים במכשפות, ובראשן שלוש האחיות לבית קייהיל – קייט, מורה וטס – עומד להגיע לשיאו.
כל מי שחשודה כבעלת כוחות קסם נמצאת בסכנת חיים. מבצע נועז שהביא לשחרור מכשפות ממאסרן מעצים את כעסם של מנהיגי מסדר האחים, והם נחושים לנקום את תבוסתם ולחסל כליל את מעמד המכשפות.
מנהיגת המכשפות מתה במהלך המבצע ואת מקומה על כס המנהיגות תופסת אינז, שהובילה את המתקפה לשחרור המכשפות. קייט, המבקשת להוביל את המאבק במסדר האחים, מגלה שלאינז יש תכניות משלה, ושטובתן של המכשפות אינה בראש מעיניה. קייט חושדת גם באחותה, מורה, שבגדה בה במהלך המבצע בלי הנד עפעף ומחקה את זיכרונותיו של פין, אהובה. סיפור האהבה הסודי שלה ושל פין היה מקור האנרגיה של קייט ובלעדיו היא אינה יודעת מנין תשאב את הכוח להמשיך ולהגן על חברותיה.
כשסודות מודלפים למסדר האחים ושמועות רוחשות על תוכניות זדוניות שלהם לנקמה, אמונתה של קייט בעתיד טוב יותר נחלשת. הכעס הגואה בה מפעיל את כוחות הקסם שלה, ונבואה ישנה, על אחות שתהרוג את אחותה, נראית מציאותית מתמיד.

אחיות לגורל , ג'סיקה ספוטסווד, מאנגלית: כנרת היגינס-דוידי, מודן