תגיות

, , ,

הגעתו של קרקס לאיזור מגוריו, מעלה בג'ייקוב ג'נקובסקי בן התשעים ומשהו זכרונות מהימים בהם הוא היה בקרקס, תקופה שעיצבה את חייו. מים לפילים

אחרי שהוריו מתים בפתאומיות, וביתם מעוקל, ג'ייקוב הצעיר נושר מלימודי וטרינריה באוניברסיטה יוקרתית, ומצטרף להמוני מיואשים אחרים שנודדים ברחבי ארצות הברית של השפל הגדול, בחיפוש אחר גורל טוב יותר. לילה אחד, הוא מתגנב ועולה על רכבת, המתגלה כמובילה קרקס נודד, ומוצא את עצמו מצטרף לקרקס. מהר מאוד, הוא מתאהב בכוכבת של המופע – רוכבת הסוסים היפייפיה מרלנה, הנשואה למנהל המופע שלה, גבר מקסים אך מסוכן בשם אוגוסט. כשלקרקס מתווספת הפילה רוזי, והארבעה מתחילים לעבוד יחד על מופע חדש, נטיותיו האכזריות של אוגוסט מעלות אותם על מסלול התנגשות מסוכן.

מים לפילים - כריכת הסרט"מים לפילים" הוא רומן רומנטי תקופתי (העלילה אמנם קופצת בין העבר להווה – מג'ייקוב הצעיר למבוגר – אבל רוב הספר הוא בעבר), שהיה להיט גדול ואף הפך לסרט בכיכובם של ריס וויתרספון ורוברט פטינסון. אך אנחנו לא ממש התלהבנו ממנו.(חוץ מהפילה – פילים זה תמיד טוב). הספר די שבלוני ותפל (בייחוד הדמות של מרלנה), והבחירה של הסופרת להפוך את הנבל ליהודי וסכיזופרני צרמה בעיני. הסרט (שהפעם דווקא כן ראינו…הרבה יותר מוצלח).

מים לפילים, שרה גרואן, מאנגלית: ארז אשרוב, כנרת זמורה-ביתן, 2008, 381 עמ'

2007 ,Water for Elephants, Sara Gruen