תגיות

, , , , , , , , ,

אביו של מייקה נטש אותו ואת אמו כשהיה ילד קטן. אמה של אלה לקתה במאניה דיפרסיה ואביה אלכוהוליסט. הדבר הכי יציב בחייהם הסוערים של השניים הוא הקשר העמוק ביניהם – עד שאמה של אלה מתאבדת. אלה עצמה מתדרדרת לנקודת שפל, ומחליטה שכדי לשרוד היא חייבת להשאיר את העבר מאחוריה ולהשתנות. לכן, היא עוזבת לקולג' בלי לספר לאף אחד לאן היא הולכת, ומנסה להמציא את עצמה מחדש. להפוך למעין ברבי מתוקה במקום הצעירה חובבת הרוק, מכוניות וצרות שהייתה.
אולם, כששנת הלימודים נגמרת, היא נאלצת לשוב בחזרה לבית משפחתה, ולהתעמת עם כל הדברים שניסתה לקבור, ובייחוד עם מייקה.
מייקה הנבגד העביר את השנה בחיפוש מודאג אחר אלה, ועכשיו כשהיא חזרה, הוא לא מוכן להסתיר יותר שהוא מרגיש כלפיה הרבה יותר מידידות.הסוד של אלה ומייקה
 
"הסוד של אלה ומייקה" הוא ספר ראשון בסדרה רומנטית עכשווית. העלילה מובאת לסירוגין מנקודת המבט של שני הגיבורים. הספר מזכיר את סדרת 'רוזמרי ביץ" של אבי גליינס ואת 'ליפול' של ג'סינדה ויילדר, ואם חיבבתם אותן, סביר להניח שתתחברו גם לאלה ומייקה. בדומה לסדרה של ויילדר, ה"סוד של אלה ומייקה" מלא איזכורי מוזיקה, אבל בניגוד ל'ליפול לתוכך' – שם המוזיקה היתה החלק הטוב בספר, כאן, למרות שמייקה אכן עוסק במוזיקה אין תחושה אמיתית שהשירים תורמים משהו לסיפור. בדומה ל'רוזמרי ביץ" הספר מדלג בעליזות על קו התפר שבין הרומנטי לאירוטי, ומתמקד בעיקר בצד המיני של מערכת היחסים ופחות בצד הרגשי – דבר שתמיד גורם לנו לנענע את ראשינו באכזבה ולתהות לאן נעלמה הרומנטיקה בימינו?!
מערכת היחסים של אלה ומייקה אמנם יותר בריאה משל שאר הזוגות בסדרות האחרות ויש משהו מרענן בכך שהבחורה היא זו שחובבת קטטות, והספר קריא מאוד ועדיין… ההרגשה היא שסורנסן (כמו הרבה כותבים בז'אנר) לא מתאמצת יותר מדי. 
זה ניכר, בין היתר, בעיסוק במחלות נפש, שמרפרף על פני השטח ונעזר קמעה בקלישאות. אנחנו אומנם שמחות שבזמן האחרון התחילו לעסוק במגוון רחב יותר של מחלות ובעיות נפשיות, אך לרוב העיסוק שטחי ולא רציני והתחושה היא שהיוצרים בוחרים לעסוק בו כדי להתהדר בנושא 'חשוב' ו'משמעותי' ובכך לכסות על העדר העומק ביצירתם. ואומנם עצם האיזכור חשוב ומציף את התודעה אך אנו סבורות שגם אופן העיסוק משמעותי. 
ואם להיות קטנוניות – אנחנו חייבות להצטרף לדעה הכללית התמהה על שם הספר – אין שום סוד ב"סוד של אלה ומייקה".
אז הספר חביב לסוגו, אבל היה יכול להיות יותר מוצלח. ולכן, למרות האכזבה מהפיספוס, זה ספר נחמד שאפשר לבלות איתו כמה שעות.
 
הסוד של אלה ומייקה, ג'סיקה סורנסן, מאנגלית: דנה אלעזר הלוי, כתר, 2015, 272 עמ'
The Secret of Ella and Micha (The Secret #1), Jessica Sorensen, 2012
בסדרה, נכון לרגע זה, 6 ספרים.