תגיות

, , ,

ג'ייסון, נל וקייל הם חברים טובים.

ג'ייסון מאוהב בנל. אך לוקח לו הרבה זמן לאזור אומץ ולהציע לה לצאת איתו.

לאחר שהוא נדחף לכך על ידי חבריו הוא סוף סוף מציע לה לצאת עימו ולמרבה הפתעתו נל מסכימה. אך כשג'ייסון בא לאסוף אותה מתברר כי נל יצאה כבר עם קייל – חברה הטוב ביותר. ג'ייסון, שמבין שקייל סימן סוף סוף את הטריטוריה שלו סביב נל, מקבל את הצעתה לנצל את ההזמנה למסעדה שכבר עשה ולהזמין את בקה – חברה טובה של נל לדייט, אשר, לפי נל, מאוהבת בו כבר הרבה זמן.

לכאורה, אין קשר בין השניים – ג'ייסון מגיע מבית אלים, כל-אמריקאי  ומחוייב לעבור אימוני פוטבול מפרכים; ובקה, כותבת שירה למגירה, ומגיעה מבית עם מורשת מעורבת (חצי לבנונית וחצי איטלקיה) הדורש מיקוד חסר פשרות בלימודים והצטיינות. ליפול לתוכנו

אך למרבה הפלא הדייט המאולץ מצליח מאוד והמשיכה שהשניים מרגישים אחד לשני סוחפת אותם לסיפור אהבה שמחזק אותם מול כל בעיותיהם – מבית ומחוץ.

כשקייל מת באופן טראגי, בקה מנסה לתמוך בנל – חברתה הטובה ביותר, אך ללא הצלחה, וגם בג'ייסון שאיבד את חברו הטוב ביותר (זה הולך קצת יותר טוב).

חייהם של השניים נמשכים אך אז טרגדיה מכה במשפחתה של בקה והיא אינה מצליחה להתאושש ולא נותנת לג'ייסון להתקרב אליה. האם אהבתם תעמוד במבחן?

כן, בכוונה לא הזכרנו בתיאור העלילה את 'ליפול לתוכך' במפורש. וזאת משום שבעוד ש'ליפול לתוכנו' הוא אכן ספר המשך, ומתרחש במקביל להרבה מהאירועים שקרו בספר הראשון ומשלים סצנות חסרות ממנו, בהחלט ניתן לקרוא אותו בנפרד.

גם בספר זה ממשיכה לעסוק ויילדר בבעיות נפשיות מסוגים שונים (התמכרות, פגיעה עצמית, דיכאון, התאבדות) אך עדיין הטיפול בהם שטחי – אם כי הפעם ויילדר לפחות דוגלת יותר בפנייה לעזרה מסודרת…

סצנות הסקס ואינטנסביות האיזכורים שלהם גדלה בספר הזה (ודי נמאס לנו מהנערה הביישנית והלא בטוחה בעעצמה שהופכת לפראית במיטה – תמצאו קלישאה חדשה!), ורמת כתיבת השירים לא הרשימה אותנו במיוחד (אם להיות כנות – אז בכלל לא). וכן, גם הפעם המוזיקה היא דומיננטית בספר והיא דרך התחברות בין ג'ייסון ובקה והשמירה על הקו הזה היתה נחמדה.

מבחינתנו, מדובר בהמשך מוצלח (במיוחד בהשוואה לספר הראשון) לסדרה קצת סתמית אבל אם אהבתם את הספר הראשון 'ליפול לתוכנו' בהחלט יקרוץ ולו רק בגלל ההצצה לחיים של נל וקולטון.

ליפול לתוכנו, ג'סינדה ויילדר, מאנגלית: כנרת היגינס-דוידי, מודן, 2015, 373 עמ'

Falling into Us, Jacinda Wilder, 2013

כאן תמצאו טעימת קריאה