תגיות

, , , ,

סקרלט בנואה מודאגת מאוד – סבתה, מישל בנואה, נעלמה לפני יותר משבועיים ושבב הזיהוי שלה הושאר מאחור  כשהוא מרוח בדם. המשטרה סבורה שמדובר בעזיבה מרצון או התאבדות, אך סקרלט יודעת שמשהו רע קרה לסבתא שלה (ושמישהו אחר אחראי לזה) ומאחר וסבתה היא המשפחה היחידה שלה (אבא שלה, אותו לא ראתה שנים, לא ממש נחשב…) היא לא מוכנה לוותר עד שתמצא אותה.

בינתיים, היא נאלצת להמשיך ולתחזק את החווה של השתיים (עטופה בקפו'צון האדום שסבתה נתנה לה) וזה אומר, בין היתר, לספק ירקות לפונדק, שם היא פוגשת לוחם רחוב בעל עיניים מדהימות, שאומנם לא מכיר עגבניות אבל מתברר שהוא יכול להיות יעיל מאוד במצבי מצוקה.

יחד, הם יוצאים לאתר את מישל הנעדרת.

במקביל, סינדר משתמשת בעזרים חדשים כדי להימלט מהכלא אליו הוכנסה לאחר אירועי הספר הקודםבמהלך הבריחה, היא פוגשת את קפטן (או צוער, תלוי את מי שואלים) קרסוול ת'ורן, אשר יספק מאותו רגע ואילך את האתנחתות הקומיות בספר הזה.

וכמובן, מלכת הלבנה עדיין זוממת מזימות וקאי, שעכשיו הוא קיסר להזכירכם, מתקשה להתמודד עם האחריות לחיי נתיניו.

איך הכל מתקשר? אל דאגה! הכל יוסבר בספר… וההסבר יחסית הגיוני בהשוואה לתירוצים שמשתמשים בהם בז'אנר.

אז אם עוד לא קלטתם מעטיפת הספר – האגדה שמאייר החליטה לעשות עליה פאראפראזה היא 'כיפה אדומה' וכן, יש זאב (אפילו כמה…).

הספר מתמקד בנקודת המבט של סקרלט וסינדר אבל יש קפיצות קטנות לקיסר קאי  ולמלכת הלבנה. יש עדיין שאלות רבות לגבי בני הלבנה ורמת האלימות והתיאור הגראפי שלה עלתה לעומת הספר הקודם אבל אין ספק שמבחינת העלילה אנחנו לומדים עוד על עברה של סינדר, מקבלים דמויות משנה חדשות ומוצלחות יותר (יחסית לספר הקודם), האתנחתות הקומיות טובות יותר ובאופן מפתיע הספר מפגין מגמת שיפור שאינה אופיינית לספרים שניים בז'אנר.

כך שאם אהבתם את הספר הראשון – הפעם תהנו הרבה יותר.

סקרלט, מאריסה מאייר, מאנגלית: יעל אכמון, כנרת, זמורה ביתן, 2017, 265 עמ' – ספר שני  בסדרת תולדות הלבנה

Scarlet, Marissa Meyer, 2013 – Book 2 of the Lunar Chronicles

ויש טעימת קריאה