תגיות

, , , ,

לילי קווין בת ה-24 היא אמנית/סטודנטית/ מלצרית חסרת פרוטה ומטרה בניו-יורק. לילי דווקא מרוצה מחייה חסרי המטרה, אבל העלמותה של שותפתה לדירה וחברתה הטובה ביותר איימי, וכניסתו של הבלש ספנסר אומלי – שמתמודד עם שדים משל עצמו – לחייה, הם בין המבשרים הראשונים לשינוייםהנערה מכיכר טיימס שהיא עתידה לחוות. כדי לגלות את האמת תיאלץ לילי להתמודד עם שורה של גילויים מכאיבים על הסובבים אותה.

"הנערה מכיכר טיימס" הוא אחד מאותם ספרים מפתיעים, שלמרות הפגמים הרבים שלהם, סוחפים אותך לתוכם ומהווים קריאה מהנה. אומנם, חלקים מן העלילה נשענים יותר מדי על צירופי מקרים; החלקים שקשורים לאיימי מופרכים ברמות מטורפות; הגיבורים פגומים מאוד, ואין ממש סיבה לכך שסימונס קראה לספרה בשם שמעורר אסוציאציה לתמונת הנשיקה המפורסמת… ועדיין, למרות הכל, מצאתי את סיפור האהבה של לילי וספנסר רומנטי ודרמטי להפליא, שכיף להעביר איתו את הזמן.

והערה לסיום – פאולינה סימונס ידועה בעיקר כמחברת של הטרילוגיה האהובה "טטיאנה ואלכסנדר", קוראים מלאי תקווה שינסו לעבור בין הטרילוגיה ל"נערה מכיכר טיימס" יגלו, לאכזבתם, שפרט לכל הקטע של גבר בוגר יותר – מלא ידע – אך פגום – שפורש את חסותו על צעירה נאיבית, אין ממש נקודות דימיון בין השניים (בתור התחלה, "הנערה מכיכר טיימס" הוא לא אפוס היסטורי). אז חשוב לתאם את הציפיות שלכם, כדי שתוכלו להנות…

הנערה מכיכר טיימס, פאולינה סיימונס, מאנגלית: נורית לוינסון, מודן, 548 עמ'