תגיות

, , , , ,

זמן קצר לפני הפלישה הגרמנית ללנינגרד פוגשת טטיאנה, נערה צעירה ותמימה, ממשפחה רוסית טיפוסית, את אלכסנדר הציני והמיסתורי, בעל הרקע המורכב ומלא הסודות פרש הברונזהשמשרת כקצין בצבא האדום. השניים מתאהבים ממבט ראשון, אולם נסיבות הגורל, ואנשים הקרובים אליהם, מפרידים ביניהם ללא הפסק. על רקע מלחמות וסערות פוליטיות ואישיות, מנסים השניים להיאחז באהבתם ולבנות לעצמם חיים משותפים. לשם כך אלכסנדר נחוש להבטיח ששניהם לא רק ישרדו את המצור האיום על לנינגרד, אלא גם יימלטו מרוסיה הקומוניסטית.

הטרילוגיה של פאולינה סיימונס היא רומן רומנטי המשולב עם אפוס היסטורי רחב יריעה (2,131 עמ'!). אם להיות יותר מדוייקים, הספרים שייכים לז'אנר ה"זוג אוהבים המנסה להאחז באהבה על רקע עולם שיצא מדעתו".  על אף שעובי הטרילוגיה דורש קצת מחויבות (אם כי מעריצים שרופים יאמרו לכם – בעיניים מצועפות – שאפשר לקרוא את הכל בתוך פחות משבוע…), ולמרות שגם היא נחשבת כסובלת מ"חוק הטרילוגיות", ו'פרש הברונזה', בהיותו הספר הראשון, הוא הספר המועדף על מרבית המעריצים (הרחבה על "חוק הטרילוגיות" בפוסט הזה – http://wp.me/p3KE2h-a5); הטרילוגיה טטיאנה ואלכסנדרפופולרית להפליא.

בקרב חברות הבלוג, הפלג הרומנטי הקיצוני (כולל אלו שבדרך כלל לא מחבבות ספרים ארוכים) נהנה מאוד מהספרים (כאמור, בייחוד מ'פרש הברונזה'). לעומת זאת, האגף היותר ציני (שדווקא התלהב מ'הנערה מכיכר טיימס'), לא ממש נשבה בקסמי הזוג, מתוך טענה שהכל מוגזם מדי. חובבות ההיסטוריה גם הצביעו על כך שה'המדונות של לנינגרד' של דברה דין, ו'עיר הגנבים' של דייוויד בניוף (שני ספרים טובים שממולצים בחום, על אף שהם לא ממש רומנטיים) מעבירים יותר טוב את התקופה, למרות שיש בהם פחות מחצי כמות העמודים שבטרילוגיה. גן הקיץ

כך שהאמת המרה היא שלא הצלחנו להגיע לקונצנזוס… אך מכיוון שמדובר בבלוג על ספרים רומנטיים…נלך עם הפלג הרומנטי ונסכם שמדובר בסיפור אהבה אפי ומרגש.

אבל בכל זאת, כדאי לכם לקרוא גם את 'הנערה מכיכר טיימס'… 

פרש הברונזה, פאולינה סיימונס, מאנגלית: חנה ידור – אבני, מודן, 627 עמ'  

טטיאנה ואלכסנדר, פאולינה סיימונס, מאנגלית: נורית לוינסון,  מודן, 616 עמ'

גן הקיץ, פאולינה סיימונס, מאנגלית: נורית לוינסון, מודן, 888 עמ'