תגיות

, , ,

ג'ון או'הרה הוא סוכן FBI. או לפחות הוא היה עד שהמפקד שלו השעה אותו מתפקידו (ללא תשלום) בשל חשש ממשי שהוא הולך לבצע רצח. וכשאו'הרה כנה עם עצמו הוא מודה שהמפקד שלו צדק – הוא אכן שקל לרצוח את העורך דין השיכור שהרג את אשתו ואם ילדיו… ירח דבש שני

אך בעודו יושב מובטל הוא מקבל טלפון  מוורנר ברסלאו, איש עסקים עשיר להחריד, אשר בנו וכלתו נרצחו במהלך ירח הדבש שלהם.

ברסלאו רוצה לדעת מי האחראי לכך והוא לא מוכן לסמוך על המשטרה המקומית שתעלה על העקבות. לאחר שאו'הרה מקבל הצעה שהוא אינו יכול לסרב לה (חופשה ללא תשלום. – כבר אמרנו?) הוא יוצא לאתר הנופש האקזוטי כדי לנסות ולגלות מי רצח את הזוג הטרי.

הסוכנת שרה ברובייקר בדיוק סיימה מרדף מאומץ (ומוצלח) אחר חוטף נערות צעירות והיא מתכוננת לקצת מנוחה כאשר היא מקבלת טלפון בהול מהבוס שלה – יש רוצח סדרתי והוא רוצח אנשים עם שם מאוד מסויים שיש לו השלכות על הבית הלבן. החקירה המוזרה תוביל את שרה לג'ון, אשר למרות יגונו על מות אשתו (אל דאגה, היא לא מתה לפני שבועיים…), אינו יכול להתעלם מהסוכנת היפה שנחתה בביתו…

האמת היא שלא חשבנו שפטרסון יופיע אי פעם בבלוג הזה (אבל למען האמת גם הווארד רוהאן חתום על הספר – אז אולי זה בגללו…). ו'ירח דבש שני' הוא לא רומן רומנטי בהגדרתו אלא בראש ובראשונה ספר מתח. אבל השילוב בין זוג בירח דבש שנרצח ושני סוכנים במרדף שמתאהבים אחד בשני היה טוב מכדי לוותר עליו.

זהו ספר מתח טוב (אם כי לא הכל הגיוני לחלוטין בפתרון העלילה), עם הומור וקצת רומנטיקה. שמתאים במיוחד כשמחפשים קריאה קלילה.

ירח דבש שני, ג'יימס פטרסון והווארד רוהאן, מאנגלית: אינגה מיכאלי, מודן, 2014, 369 עמ'