תגיות

, , , ,

אלי לנדון מגיע לחוף ויסקי לאחר שנה קשה בה נחקר נמרצות על ידי המשטרה וסוקר בהרחבה בתקשורת . אלי שעבד עד לא מזמן בתור עורך פלילי היה בתהליכי גירושים מאשתו כאשר הגיע לביתם המשותף ומצא אותה מתה. כמובן, שהוא נחשד ברצח אך מאחר ולא היו מספיק ראיות כנגדו לא הוגש נגדו כתב אישום, אך זה לא גרם למשטרה או למשפחתה של אשתו להפסיק לרדוף אחריו. לחוף ויסקי הוא מגיע לאחר שסבתו נפלה בבית הצוק, הבית המשפחתי בן השלוש מאות שנה, ועברה להחלים אצל הוריו. בבית הוא פוגש את אברה וולש המנקה/מדריכת יוגה/מבשלת/מלצרית/מעצבת תכשיטים (ואנחנו בטוחות ששכחנו עוד כמה דברים). אברה, אשר גם עברה תקופה אפלה בחייה אך שמרה על שמחת חיים ואופטימיות בלתי נגמרים נחושה לגרום לאלי להתעורר ולהתחיל לחיות מחדש (ולאכול).חוף ויסקי

בעוד השניים מתקרבים זה לזו, פורץ מאיים על אברה ומתגלים סימנים לנוכחות זרה בבית. אלי, המשוכנע שהפלישה האלימה לבית קשורה לאוצר שהפולקלור המקומי מספר כי הוחבא בסביבות הבית, מתחיל לחקור את הההיסטוריה של הבית במקביל לניסיונו לגלות מי באמת רצח את אשתו.

'חוף ויסקי' הוא רומן שלא גורם לך להתאמץ – בחור עם עבר אפל, בחורה עם עבר אפל משל עצמה – ברור שהם יהיו ביחד! אומנם בספר היו כמה נקודות חלשות:  תיאורי האוכל גרמו לנו מדי פעם רצון לנשנש משהו; אברה היתה קצת יותר מדי שמחה עבורנו – זה היה די מעייף באיזשהו שלב…; והעובדה שאיך שהוא, בסופו של דבר, הכל היה קשור להכל קצת איכזבה; אבל בסך הכל היה חביב ומהנה. הספר אומנם לא יהפוך לאחד מהפייבוריטים שלנו אבל עדיין כיפי.  

חוף ויסקי, נורה רוברטס, מאנגלית: גילה וולף, אור עם, 2013, 400 עמ'

Whiskey Beach, Nora Roberts