תגיות

, , , ,

כשכתבת הטלוויזיה המצליחה ג'יין ריילנד מפסידה בתביעת דיבה גדולה כי היא מסרבת לחשוף את המקור שלה, היא מאבדת את אמינותה ועבודתה, וזוכה בכינוי הלא מחמיא "ריילנד טעות בזיהוי". ג'יין מצליחה להשיג עבודה חדשה ככתבת בעיתון מקומי, ונחושה להוכיח את עצמה לכל המפקפקים בה (בייחוד כי היא בתקופת מבחן בעיתון…). למרבה המזל, נראה שקמפיין הבחירות לסנאט שהיא נשלחת לסקר שופע מסתורין ושערוריות פוטנציאליות, גם אם היא היחידה שרואה זאת בינתיים.

הבלש ג'ייק ברוגן עסוק בחקירת רצח בעייתית שרק מסתבכת עוד יותר בגלל שפרט לו כמעט כולם נוטים להאמין לכלי התקשורת המתריעים שיש רוצח סדרתי חדש האורב לנשים ברחובות בוסטון, ונפטר מגופותיהן ליד גשרים. %d7%94%d7%90%d7%99%d7%a9%d7%94-%d7%94%d7%90%d7%97%d7%a8%d7%aa

ג'ייק וג'יין הם מכרים ותיקים, שלמרות הכימיה העזה ביניהם משתדלים לשמור על ריחוק ולהשאר רק ידידים, כי מערכת יחסים ביניהם תהרוס כנראה את הקריירה של שניהם (הוא ייחשב כמדליף, היא תוגדר כלא אתית… דברים כאלה…). אבל, איכשהו, החקירות הנפרדות שלהם גורמות לדרכיהם להצטלב שוב ושוב.

'האישה האחרת' הוא ספר ראשון בסדרת מתח שבמרכזה הכתבת ג'יין ריילנד. הספר אמנם יותר נוטה לגזרת המתח מאשר לרומנטיקה, אבל הוא מכיל כמות נכבדה של פלירטוטים חביבים למדי בין ג'יין לבין הגברים בחייה (כן, גברים, ברבים… ג'ייק ככל הנראה מופיע גם בספרים הבאים, אבל בספר הזה לג'יין יש כמה מושאי פלירטוט – כולם בעייתיים מבחינה אתית) שמקרבים אותו לטריטוריה של קוראים חובבי מתח ואהבה. ולמרות שהבחירה של הסופרת (כן, לא טעינו – סופרת) ללכת על קו עלילה שכמו לקוח מאופרות סבון בחקירה של ג'יין, קצת מאכזבת, מדובר בספר מתח , עם נגיעות רומנטיות, אפקטיבי וקולח, שמהווה קריאה מהנה ומהירה.

האישה האחרת, הנק פיליפי ריאן, מאנגלית: שרית פרקול, קוראים, 2015, 399 עמ'

The Other Woman, Hank Phillippi Ryan, 2012