תגיות

, , ,

אגניישקה היא נערת טבע מבולגנת, הגרה בכפר קטן בעמק הנמצא על קו הגבול בין רוסיה לפולין וגובל ביער מכושף ואפל. את ההגנה מן היער, תושבי העמק מקבלים ממכשף הקרוי הדרקון, ובתמורה הם משלמים לו מיסים, ופעם בעשר שנים הוא בוחר ולוקח למגדל שלו נערה מן העמק.

אבל הפעם רק משפחה אחת מודאגת, כי כל השאר בטוחים שהדרקון הולך לבחור את קאשה, הנערה הכי יפה ומוכשרת בעמק וחברתה הטובה ביותר של אגניישקה. אולם כולם טועים והוא בוחר באגניישקה, למרבה ייאושה. אגניישקה מדוכאת מבדידות ומגעגועים למשפחתה ולטבע ומתקשה להבין מה גרם לדרקון לבחור דווקא בה וחוסר היכולת שלה להבין את מניעיו של הדרקון מוביל את השניים לתסבוכות גדולות. %d7%a2%d7%a7%d7%95%d7%a8%d7%94

את נעמי נוביק אנחנו מכירות מהתרגום לספר המוצלח (אם כי הלא רומנטי – כן, מדי פעם אנחנו קוראות גם ספרים אחרים…) 'דרקון הוד מלכותו'. לאור אי הרומנטיות של הספר הקודם לא חשבנו ש'עקורה' יזכה לסיקור בבלוג. אבל, למרות שרובו המכריע מתרכז בצד הפנטסטי של העלילה מתחת לפני השטח מתגנבת לה נימה רומנטית קטנה שגרמה לנו להחליט להוסיף רשומה על הספר.

הדעות אצלנו על הספר חלוקות – בעוד שכולנו אהבנו את הסטייה מהשבלונה המתרכזת בארה"ב/אנגליה יש לנו סלידה מסויימת מהאדרת פולין… למרות זאת, חלק מאיתנו אהבו מספיק את האווירה האפלה ואת הדרקון כדי להתעלם מפגמיו של הספר, בעוד שאחרות מצאו את אגניישקה כל כך מעצבנת עד שהעדיפו שהיער ינצח…

אבל, הספר מביא ניחוח אחר, קו מחשבה אחר, וסיפור האהבה העדין הופכים אותו לשווה קריאה בעינינו למרות הכל (אם כי אם אתם באמת רוצים להנות מנוביק, בלי רומנטיקה – קראו את 'דרקון הוד מלכותו').

עקורה, נעמי נוביק, מאנגלית: יעל אכמון, נובה, 2016, 529 עמ'

Uprooted, Naomi Novik, 2015