תגיות

, , , , , , ,

בגידה מבפנים חושפת את השבט ואת סודותיו האפלים לעיני ממשלת ארצות-הברית, ומעמידה את בני השבט ואת עסקיהם המפוקפקים בסכנה. ממשלת ארצות-הברית מקימה כח משימה חדש וייחודי, ובין החברים בו הוא חבר לשעבר של מרים בקסטיין – חברת השבט החדשה ביותר  ועיתונאית טכנולוגיה (לשעבר) מבוסטון שגילתה במקרה את קשריה למשפחה של חוצי עולמות.  

הלחץ החיצווני המופעל על השבט משפיע מאוד גם על מרים והמגבלות החדשות המוטלות עליה ואבלה הפרטי (לא נספיילר לכם את הספר הקודם, אולם זה אבל שמשותף גם לנו), גורמים לה לבצע טעות גסה במאבקה הנואש לחופש. בעקבות ניסיונה לחשוף מידע מסווג כדי שיהווה עבורה קלף מיקוח היא נסחטת ונאלצת להסכים להנשא לבנו הצעיר של המלך שסובל ממגבלות שכליות בעקבות הרעלה שעבר בילדותו ומכונה "השוטה", ולספק יורש חדש למשפחת המלוכה. אולם לבנו הבכור של המלך המכונה "הסוטה" יש השגות משלו על התכנית. בינתיים, גם ביקום השלישי העניינים מקבלים תפנית הרת סכנה.

wהשבט התאגידי' הוא ספר חביב אבל מרגיש כמו ספר מילוי ולא קורה בו יותר מדי – מרים עדיין מסובכת באותן צרות ולא מתגלה יקום חדש או עוד פלג רצחני במשפחה (ושוב יש סצנת קטל המוני).

רמת הרומנטיות שהתחילה לרדת עוד ב'המשפחה הנסתרת', רק ממשיכה לרדת בספר זה (למרות שמרים מקבלת שני מושאי פלטרוט חדשים ובעל פוטנציאלי, היא לא מבלה הרבה זמן בפלטרוט איתם), עד שאנחנו לא בטוחות אם הסדרה ממשיכה להתאים לרומנטיקנים. אנחנו כנראה נמשיך לקרוא אותה, אבל אלא אם כן רמת הפלירטוט לא תעלה, לא בהכרח נמשיך לסקר אותה…

השבט התאגידי (ספר שלישי בסדרת נסיכי הסחר), צ'רלס סטרוס, מאנגלית: ורד טוכטרמן, יניב, 2016, 315 עמ' 

The Clan Corporate (The third book in the Merchant Princes series), Charles Stross, 2006