תגיות

, , ,

זה מתחיל בעקרב ומגפי בוקרים ונגמר באהבה…

מתכננת החתונות אייברי קרוסלין היא מאמינה נלהבת בחתונות – כמקור לפרנסה. בחייה האישיים היא נכוותה יותר מדי – קודם עם אביה המקסים וחסר האחריות שהותיר אחריו שרשרת של נשים שבורות לב וילדים שלעולם לא יכירו אב בכל רחבי ארצות הברית, ואחר כך עם הארוס שלה שנטש אותה ביום חתונתם. ולכן אייברי מתמקדת בבניית העסק שהקימה עם אחותה למחצה סופיה – המשפחה האמיתית הראשונה שלה – ומתעלמת מרומנטיקה, אלא אם כן משלמים לה כדי ליצור אותה.

אבל יש דברים שקשה להתעלם מהם, לא משנה כמה את מנסה, כמו ג'ו טרוויס המקסים והעקשן (ומחסל העקרבים) שגורם לה לשכוח את לקחי העבר ומסחרר את ראשה כשהיא צריכה להתרכז בארגון החתונה הכי גדולה וגם הכי קשה – כזו שיכולה לבנות או להרוס את עתיד העסק שלה ושל אחותה. 

למרות שאין שום סימן לכך על הכריכה הישראלית של הספר, מדובר בספר רביעי ואחרון בסדרה עכשווית של קלייפס שעוסקת בבני משפחת טרוויס הטקסנים. למה להוצאה להתחיל דווקא בספר הרביעי והאחרון בסדרה? מי יודע, אולי הם ממש חיבבו את הספר הזה…

ועדיין, מרתק ששתי ההוצאות שהחליטו לפרסם סוף סוף משהו של קלייפס בחרו להתחיל באמצע (או ליתר דיוק בסוף במקרה הזה). ואומנם, אפשר להבין את הספר גם בלי לקרוא את הקודמים, אבל ההתייחסויות לקשרים המשפחתיים ולאירועי העבר מרגישה מגושמת יותר בגלל זה (אם כי אני חושדת שזה מגושם גם אם קראתם את הספרים הקודמים).

"עונת  החתונות" מתחיל טוב – משעשע ומלא הומור – אבל לאט לאט מאבד אנרגיה והגיון עלילתי, ומסיים בטרנד הנוכחי של הצ'יק ליט: הגיבורה מחליטה שהיא לא באמת רוצה קריירה עמוסה ומלאה בעיר הגדולה, אלא עבודה פחות תובענית שתאפשר לה לבלות יותר זמן עם אהובה והמשפחה שלה.

אבל גם עם כל ההסתייגויות ועל אף העובדה שלא מדובר במיטב של קלייפס, עדיין מדובר בספר חביב וכיפי שהופך את הזמן בין כתיבת צ'ק למישנהו בעונת החתונות הזו לקצת פחות מדכאת. 

עונת החתונות, ליסה קלייפס, מאנגלית: יעל אכמון, כנרת זמורה – ביתן, 2017, 288 עמ' 

Brown-Eyed Girl, Lisa Kleypas, 2015

ואם אין לכם בעיה עם עקרבים – יש טעימת קריאה